دسته‌بندی نشده

آشپزخانه ی کوچک خود را چگونه بچینیم تا همیشه منظم و زیبا به نظر بیاید؟

مهم نیست که متراژ آشپزخانه شما چقدر می باشد بسیاری از خانه ها وجود دارد که آشپزخانه های بسیار بزرگی دارند اما آشپز خانه های خود را با وسیله های بسیار زیاد که نیاز نیست پر کرده اند و فضای بسیار زیادی را اشغال کرده‌اند و نظم و زیبا بودن آشپزخانه را از بین برده اند. ما در این مقاله قصد داریم چندین راهکار برای چیدمان آشپزخانه به شما معرفی کنیم.

همان طور که می‌دانید آشپزخانه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش در هر خانه به حساب می‌آید که اگر ظاهری نامنظم داشته باشد می‌تواند بسیار تاثیر منفی در کل خانه بگذارد. برخی از افراد به اهمیت چیدمان و نظم وسیله های آشپزخانه توجهی نمی کنند اما اهمیت این کار زمانی مشخص می شود که آشپزخانه شما بسیار کوچک باشد و فضای زیادی برای قرار دادن وسیله ها نداشته باشد. در چنین مواقعی پیدا کردن مکانی مناسب برای قرار دادن وسیله ها کار دشواری خواهد بود و اگر این کار به درستی انجام نشود می تواند ظاهر آشپزخانه شما را خراب کند و چیدمان شما را به هم بریزد.

ما در ادامه برخی از نکات مربوط به چیدمان آشپزخانه را که ممکن است به مطالعه آن احتیاج داشته باشید را برای شما خواهیم گفت تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید از این مطلب استفاده کنید.

نکات مربوط به چیدمان آشپزخانه

در ادامه برخی از نکاتی که برای چیدمان آشپزخانه بسیار لازم است را برای شما توضیح خواهیم داد اگر شما هم آشپزخانه کوچکی دارید که وسیله های شما به راحتی در آن جا نمیشود و چیدمان منزل شما را به هم می ریزد این مطالب را مطالعه کنید.

چیدمان آشپزخانه

۱_ جمع آوری وسیله های اضافه

یکی از مهم ترین مواردی که سبب به هم ریختن چیدمان آشپزخانه و نظم آن می شود و باعث میشود آشپزخانه ظاهر زیبای خود را از دست بدهد وجود وسیله های اضافی و بدون کاربرد میباشد‌ . پس در ابتدای کار تمامی وسایلی که به آن نیاز ندارید را از خانه خارج کنید.

برای مثال می‌توان به وسیله هایی مانند چرخ گوشت و غذا ساز و خرد کن و گوشت کوب برقی اشاره کرد که با آن که کاربردهای زیادی دارند اما به طور مداوم و پیوسته مورد استفاده قرار نمی گیرند پس بهتر است که جای آنها را از آشپزخانه به مکانی دیگر تغییر دهید و هنگامی که به آنها احتیاج دارید آنها را به آشپزخانه برگردانید با این کار می توانید فضای بسیار زیادی را در کابینت ها و آشپزخانه خود به وجود بیاورید.

۲_ طراحی کابینت های جادار

همان طور که دیده اید در گذشته فضای بالایی کابینت ها را خالی می گذاشتند تا بتوانند لوازم برقی و تزیینی را در آنجا قرار دهند اما امروزه دیگر این کار را نمی کنند به این دلیل که این کار فقط باعث شلوغ  شدن فضای آشپزخانه میشود و حتی دکوراسیون آشپزخانه را هم تا حدی به هم میریزد.

امروزه به جای این کار روی کابینت های بالایی را هم کابینت می‌کنند و سعی می‌کنند کابینت های بالا تا سقف کشیده شود و فاصله ای خالی میان کابینت و سقف بالایی باقی نماند چرا که این کار باعث زیبا شدن و مرتب بودن کابینت ها و آشپزخانه می شود. باید بدانید که امروزه به نمایش گذاشتن وسیله های برقی مانند ساندویچ ساز و آبمیوه گیری و چرخ گوشت و وسایلی از این قبیل دیگر از مد افتاده است و هر چه آشپزخانه ساده تر و مرتب تر باشد به شیک بودن منزل شما افزوده می شود.

۳_ تاثیر رنگ آشپزخانه بر ایجاد نظم

بسیار واضح است که رنگ روشن تاثیر بسیار مثبتی در فضا می گذارد و اگر شما فضای آشپزخانه تان کوچک می باشد بسیار بهتر است که از رنگ های روشن مانند سفید و طوسی روشن و کرمی رنگ هایی از این قبیل برای کابینت ها و وسیله های خود استفاده کنید تا فضا را باز تر و دلنشین تر نشان دهد. کابینت های تیره فضا را کوچکتر میکنند و پس از مدتی برای شما خسته کننده میشود و دل شما را می زند.

چیدمان آشپزخانه

اما برخلاف رنگ های تیره تمامی رنگ های روشن علاوه بر اینکه فضا را بسیار بزرگ تر و زیباتر و دلنشین تر می‌کنند باعث خستگی شما و دل زدگی نمی شوند. پس واضح است که اگر آشپزخانه های کوچک دارید حتماً باید از رنگ های روشن برای کابینت ها و دیوارها و فرش های خود استفاده کنید.

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد بهتر است که تلاش کنید پرده ی آشپزخانه خود را از میان رنگ‌های روشن که طرح های شاد و پررنگ دارند مانند گل های رنگی انتخاب کنید لازم به ذکر است که گفته شود استفاده از رنگ های تیره برای پرده ، آشپزخانه شما را تاریک و خسته کننده می کند و انرژی فضا را از بین می برد.

وجود یا عدم وجود میز نهار خوری در آشپزخانه

میدانید که میز ناهارخوری جزو وسایل بسیار ضروری و حیاتی برای آشپزخانه نمی باشد پس اگر آشپزخانه کوچکی دارید باید در چیدمان آن بسیار ظریف و با دقت عمل کنید و از قرار دادن وسیله های غیر ضروری در آن خودداری کنید و اگر فضای کافی را ندارید از قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه خودداری کنید.

زیرا فقط فضای آشپزخانه را اشغال میکند و اگر به میز ناهار خوری نیاز دارید میتوانید صندلی های کم جا و تاشو که بسیار زیبا هستند را بخرید و به جای میز از کانتر آشپزخانه خود به جای میز ناهارخوری استفاده کنید که به این ترتیب فضای آشپزخانه را چندان اشغال نکرده اید و زیبایی آشپزخانه را به هم نریخته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *