مقالات

شیرآلات چه رنگی برای آشپزخانه من مناسب است؟

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های هر خانه، آشپزخانه آن است و پیداست که اهمیت هارمونی، تناسب و زیبایی در این بخش کم‌تر از بخش‌های دیگر نیست. اگر بتوانید در اینجا همه چیز را خوب و متناسب انتخاب کنید، بدون شک آشپرخانه‌ای زیبا و دوست داشتنی خواهید داشت و از کار کردن درون آن لذت خواهید برد. برای داشتن چنین آشپرخانه‌ای، باید بتوانید بهترین شیرآلات را برای آن برگزینید. در اینجا انتخاب صحیح رنگ شیرآلات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که امروزه رنگ‌های بسیار متنوع و جذابی برای انواع شیرآلات وجود دارند، می‌توانید با آسودگی خاطر در میان آن‌ها دست به انتخاب بزنید و بهترین و زیباترین گزینه‌ها را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید. اما در این میان یک سوال بسیار مهم پیش می‌آید؟ از کجا بدانم که شیرآلات آشپزخانه چه رنگی برای آشپزخانه من مناسب است؟ در اینجا با طرح چند معیار مهم به این سوال پاسخ خواهیم داد. پس با ما همراه باشید و مقاله ما را تا انتها مطالعه نمایید.

رنگ‌های متنوع شیرآلات

در گذشته شیرآلات استیل صرفا در یک رنگ موجود بودند و به همین خاطر افراد هنگام انتخاب آن‌ها چندان به فاکتور رنگ توجه نمی‌کردند، اما امروزه هنگام خرید شیرآلات از فروشگاه‌های خوب و معتبر، می‌توانید رنگ‌ آن‌ها را نیز بر حسب سلیقه خود انتخاب نمایید. چه چیزی از این بهتر؟

امروزه شیرآلات در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، طلایی، مسی، مشکی و زغالی موجود می‌باشند. البته این تنوع ممکن است در مواردی بسیار بیشتر نیز باشد. واضح است که بدون شک هر کدام زیبایی منحصر به خود را دارند و می‌توانند در آشپزخانه شما جلوه مخصوصی داشته باشند. اما این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که زیبایی غالبا در تناسب و هماهنگی معنا می‌شود. یعنی باید بتواند میان رنگ شیرآلات و دیگر اجزای محیط هارمونی برقرار کنید. چرا که در غیر این صورت همه چیز جذابیت خود را از دست خواهد داد. به علاوه در این میان فاکتورهایی غیر از زیبایی نیز مهم هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

رنگ شیرآلات

چگونه میان رنگ شیرآلات و دیگر اجزاء هماهنگی برقرار کنیم؟

به سراغ اولین و مهم‌ترین معیار می‌رویم: هماهنگی. چگونه می‌توان رنگ شیرآلات را به گونه‌ای برگزید که با دیگر بخش‌های آشپزخانه بیشترین تناسب را داشته باشد. در اینجا به قسمت‌های عمده از جمله کابینت‌ها، کاشی‌های دیوار، رنگ دیوار و مواردی از این دست توجه نشان دهید و سپس رنگی را انتخاب کنید که بیشترین نزیکی را به این موارد داشته باشد. البته استفاده از رنگ‌های متضاد نیز جذابیت خاص خود را دارد. اگر در آشپزخانه خود از دو رنگ استفاده کرده‌اید، دست شما برای تعیین رنگ شیرآلات بازتر خواهد بود.

اگر به دنبال گزینه‌ای هستید که با همه رنگ‌ها تناسب و همخوانی داشته باشد، بهتر است شیرآلات سفید یا نقره‌ای را برگزینید. در صورتی که از رنگ‌های گرم استفاده کرده‌اید، نمونه‌های مسی و طلایی بسیار زیبا خواهند بود و در مورد رنگ‌های سرد نیز بهتر است به سراغ شیرآلات سفید و مشکی بروید. همچنین اگر از دیوار و کابینت سفید یا مشکی استفاده کرده‌اید، هر رنگی می‌تواند برای شیرآلاتتان زیبا به نظر برسد. البته لازم به ذکر است که همه چیز در درجه اول به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. مهم این است که خودتان در محیط آشپزخانه احساس خوبی داشته باشید.

تناسب رنگ شیرآلات با سبک آشپزخانه

مورد دیگری که در این میان از اهمیت برخوردار است، سبک کلی طراحی آشپزخانه شما می‌باشد. یکی از مزایای تنوع رنگ در شیرآلات این است که می‌توانید آن را متناسب با سبک به کار رفته در دکور آشپزخانه‌تان تعیین نمایید. به این ترتیب معمولا در سبک‌های کلاسیک از رنگ‌های مشکی، طلایی و مسی استفاده شده و در مدل‌های مدرن از رنگ سفید و نقره‌ای استفاده می‌شود.

پیداست که رنگ شیرآلات در ایجاد حال و هوای خاص آشپزخانه بسیار موثر است. اگر می‌خواهید فضایی شبیه به آشپزخانه‌های سنتی داشته باشید، می‌توانید رنگ مشکی را به کار ببرید و به علاوه اگر یک سبک مینیمال و بسیار ساده را می‌پسندید، شیرآلات نقره‌ای معمولی برای شما بهترین گزینه خواهند بود. اگر کابینت‌ها و دیوارهایتان بسیار ساده و بی‌ظرافت است، شاید شیرآلات مسی یا طلایی بتوانند به آشپزخانه شما تنوع و زیبایی بیشتری ببخشند. اما توجه داشته باشید که در تمامی این موارد دقت به شکل هندسی شیرآلات نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

رنگ شیرآلات

چه رنگ‌هایی آلودگی را بیشتر عیان می‌کنند؟

همه ما به خوبی می‌دانیم که شیرآلات استیل پس از گذشت زمان در اثر املاح موجود در آب شهری دچار لکه‌هایی در قسمت بیرونی خود می‌شوند. این لکه‌ها شفافیت و براقیت آن‌ها را از بین برده و سبب می‌شوند که زیبایی شیرآلات نیز به تدریج کاهش یابد. البته راهکارهای مختلفی برای تمیز کردن این آلودگی‌ها وجود دارد که البته هر کدام دشواری‌‌های خاص خود را نیز دارند. اما بهتر است رنگی را برای شیرآلات انتخاب کنیم که این لکه‌ها را کمتر به چشم بیاورد.

آشکار است که رنگ‌های تیره‌تر سبب می‌شوند لکه‌ها و آلودگی‌های نقش بسته به روی شیرآلات استیل کمتر دیده شوند و این مورد در خصوص رنگ‌های روشن دقیقا برعکس است. پس اگر می‌خواهید شیرآلات شما همیشه تمیز به نظر برسند، بهتر است گزینه‌های تیره و ترجیحا مشکی را انتخاب کنید. اما اگر مجذوب رنگ‌های متنوع و جذاب دیگر شده‌اید، قطعا می‌توانید از این ایراد کوچک چشم‌پوشی نمایید!

نتیجه‌گیری

همه افراد دوست دارند آشپزخانه‌ای زیبا و جذاب داشته باشند تا از کار کردن و غذا خوردن درون آن لذت ببرند. یکی از فاکتورهای داشتن یک آشپزخانه زیبا و دوست داشتنی این است که رنگ شیرآلات آن را به خوبی انتخاب کرده باشید.

شیرآلات خوب و زیبا در صورتی بهترین گزینه هستند که با دیگر بخش‌های آشپزخانه شما نهایت تناسب را برقرار نمایند. مثلا اینکه رنگ‌ها با رنگ دیوار، کاشی، کابینت‌ها، یخچال و دیگر وسایل به کار رفته در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. همچنین سبک طراحی محیط نیز می‌تواند یک معیار تعیین کننده بسیار مهم در انتخاب رنگ شیرآلات شما باشد. اگر به نمونه‌های موجود در اینترنت نگاهی بیندازید به خوبی می‌توانید ارتباط میان این را مشاهده نمایید. همچنین لازم به ذکر است که نقش تیرگی و روشنی رنگ در نشان دادن کثیفی‌ها و آلودگی‌ها نیز بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *