محصولات ما

خرید و قیمت انواع شیر آلات

شیرآلات وسیله ای فلزی است که از آن برای باز و بسته کردن جریان آب استفاده می‌کنند. شاید برای شما پیش آمده باشد که به این فکر کنید نام شیرآلات در اصل از کجا نشات گرفته است؟

در این رابطه داستان جالبی وجود دارد، در زمان های قدیم شیر نماد قدرت بود و این حیوان بزرگ و درنده به قدری توانا بود که بسیاری از انسان ها در برابر آن عاجز و ناتوان بودند به همین دلیل مهار این موجود نشان از قدرت آن حاکمیت داشت.

برای نشان دادن قدرت آن حاکمیت سر شیر را به عنوان شیر آلات استفاده می‌کردند و حتی گاهی بدن شیر را به صورت فلزی می‌ساختند و با اهرمی که مردم آن را می‌کشیدند راه آب را باز و به این ترتیب شیر آلات را به وجود می آوردند.

درواقع شیرآلات پیشینه ای دراز و طویل دارد، به طوری که حدود 700 سال پیش از مسیحیت برمی‌گردد، در آن زمان پادشاهان و افراد ثروتمند از شیر آلات طلایی و نقره ای در خانه های خود استفاده می‌کردند که اینکار برای مردم عادی غیر ممکن بود.

اما حال تمام مردم می‌توانند از این اختراع جالب با پیشینه ای تاریخی استفاده کنند و به سلیقه خود انواع آنهارا در طرح ها و رنگهای مختلف خریداری بنمایند.

شیر آلات در تنوع رنگ ها و شکل های زیادی وجود دارد و با هر سلیقه ای می‌تواند همخوانی داشته باشد، پس اگر به دنبال یک شیر آلات مفید، یا کیفیت و زیبا هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برای اینکار باید به نکاتی توجه داشته باشید، به عنوان مثال شیر آلات چه انواعی دارد؟ چه شیر آلاتی بدرد خانه ما می‌خورد؟

شیرآلات آشپزخانه

خرید شیرآلات خوب و با کیفیت یکی از دغدغه های بسیاری از افراد می‌باشد، این مهم است که فرد یک شیر آلات با کیفیت خریداری و نصب کند که سال ها برای او کار کند و از قیمت مناسبی برخوردار باشد.

اول از همه باید بدانید که شیرآلات انواع مختلفی دارد، برخلاف زمان قدیم از مجسمه سر شیر یا شیرآلات هایی از طلا استفاده نمی‌شود بله با پیشرفت تکنولوژی و هنرمندان خوش ذوق و صنعتگران شیر آلات ها به مرور پیشرفت کردند و در انواع مختلفی تولید شدند.

شیرآلات توپی

اگر می‌خواهید یک شیرآلات زیبا در آشپزخانه و سینک ظرفشویی خود داشته باشید بهتر است به این نوع از شیر آلات توجه کنید، این شیر آلات که هم کاربردی و دارای فراوانی است تنها با یک اهرم کار می‌کند و بدون واشر است، اهرمی که دور کلاهک توپی آن می‌چرخد وظیفه کنترل توپ پلاستیکی یا فلزی در داخل بدنه شیر را داد.

همچنین باید توجه داشته باشید که این شیرآلات به علت سر و کار داشتن به طور مداوم با آب به مرور زمان خراب می‌شوند و چکه می‌کنند، اما از قیمت خوب و به صرفه ای برخودار اند.

شیرآلات دیسکی

یک شیر آلات زیبا، مدرن، با کیفیت که در بازار از اهمیت زیادی برخودار است، این شیر آلات با وجود تک اهرمی بودن کیفیت بسیار بالایی دارد.

شیرآلات آشپزخانه

بعد از ترکیب کردن آب سرد و آب گرم این شیر آلات با بالا پایین شدن اهرم، فشار و نوع داغ بودن یا سرد بودن آن را تنظیم می‌کند، لازمه ذکر کنیم علاوه بر کیفیت بالا و زیبایی و دوام بالایش از قیمت بالاتری نیز برخودار است.

پس اگر کیفیت برای شما مهم تر از قیمت شیرآلات است شیر آلات دیسکی برای خانه و فضای لوکس آشپزخانه بسیار موثر و کاربردی است.

شیرآلات کارتریجی

شیر آلات کارتریجی از شباهت بسیار زیادی نسبت به شیرآلات فشاری برخوردار است، با این تفاوت که شباهت آنها تنها در ظاهرشان است به طوری که خیلی از افراد این دو را با هم اشتباه می‌گیرند.

این شیر آلات در دسته دو اهرمی ها قرار دارد و هنگام خروج آب به راحتی اینکار را اعمال می‌کنند، یعنی شما دقیقا پس از چرخاندن اهرم میتوانید شاهد بیرون آمدن آب از این شیر آلات ها باشید.

قیمت شیرآلات 

همانطور که ذکر کردیم قیمت آن به نوع شیرآلات بر می‌گردد، اگر به زیبایی و کارایی شیرآلات اهمیت می‌دهید نسبتا باید قیمت بیشتری برای آن پرداخت کنید، اما اگر فقط برای کار در مدت کوتاهی میخواهید استفاده نمایید میتوانید از نوع توپی تهیه کنید که قیمت کمتری دارد و البته از کارایی کمتری نیز برخودار است.

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
شروع چت
مشاوره رایگان و خرید