محصولات ما

فلاش تانک روکار چیست؟

شاید در بین لوازم خانگی و محصولات آن، لوازم سرویش بهداشتی از وسایلی است که بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد و زودتر خراب می شود. از عمده دلایل خرابی آن ها می توان به استفاده مکرر در روز و تماس با آب مدت های طولانی دانست. در نتیجه ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیاید که به تعمیر یا تعویض قطعات لوازم سرویس بهداشتی بپردازیم. همچنین ممکن است شما به خانه ای جدید نقل مکان کنید و یا به طور کلی بخواهید لوازم سرویس بهداشتی خود را از نو تعویض کنید. در ابتدا باید با قطعات این سرویس بیشتر آشنا شوید. همانطور که می دانید توالت یکی از اساسی ترین محصولات این سرویس محسوب می شود. همچنین در کنار توالت یک محصولی وجود دارد که نقش مهمی را ایفا می کند که به آن فلاش تانک می گوییم.

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که می خواهید لوازم سرویس بهداشتی از جمله توالت را تعویض کنید، باید در کنار آن فلاش تانک را اضافه کنید که در دسته لوازم ضروری قرار می گیرد. تا اینجا فهمیدید که این وسیله یکی از مهم ترین لوازم در توالت به حساب می آید. اگر شما هم می خواهید اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید، با ما همراه باشید.

فلاش تانک چیست؟

اغلب کاربران زمانی که اسم ناشناخته فلاش تانک را می شنوند، ذهنشان به سمت سیفون می رود و حتی این دو را بجای هم استفاده می کنند، اما حقیقت چیز دیگری است. در اصل این دو با هم متفاوت هستند که در ادامه تفاوت های آن ها را بررسی می کنیم.

به طور کلی فلاشش تانک یک مخزن آب است که که در قسمت پشت توالت در سرویس بهداشتی جای می گیرد. این مخزن آب دارای یک مجرا برای ورود آب می باشد که به لوله آب در دیوار متصل است. در نهایت آب به وسیله آن ورودی در مخزن به میزان مناسب و مطلوبی پر شده است و در آن نیز نگهداری می شود. از سمت دیگر این مخزن دارای یک لوله خروجی است که به داخل کاسه توالت منتهی می شود. هنگام استفاده از سرویس بهداشتی آب جمع شده داخل مخزن تخلیه و داخل کاسه توالت سرازیر می شود. همچنین این مخازن دارای اهرم و دکمه ای هستند که به منظور خالی شدن آب استفاده می شود.

 کاربرد فلاش تانک ها

همانطور که در بالا اشاره کردیم، این محصولات در کنار توالت ها نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند. وجود آن ها در داخل سرویس های بهدشتی از واجبات است و می توان آن را به عنوان یکی از محصولات ضروری شناخت. به طور کلی کاربرد این فلاش تانک ها خالی کردن مواد زائد و اضافی داخل کاسه توالت و در نهایت شستشوی آن ها می باشد. به حالتی دیگر اگر بخواهیم بگوییم در واقع آبی که در ورودی تعبیه شده بر روی مخزن به درون آن ورود پیدا می کند و در آن جمع شده و نگهداری می شود. در نهایت هنگام استفاده و نیاز با فشار دادن دکمه یا اهرم قرار داده شده، آب جمع شده درون آن به داخل کاسه توالت سرازیر می شود. به طور کلی آب با فشار بالا و یا هم با سرعت بالا درون کاسه توالت می ریزد، و مواد زائد را تخلیه می کند. این تخلیه به داخل فاضلاب هدایت می شود.

به احتمال زیاد تا به الان هر چیزی که خوانده اید را به سیفون تشبیه کرده اید. اما در اصل نام اصلی آن تانکر تخلیه است که به تعریف و کاربرد آن پرداختیم. در ادامه به تفاوت میان سیفون و تانکر تخلیه می پردازیم.

فلاش تانک روکار

تفاوت سیفون و تانکر تخلیه چیست؟

همانطور که خواندیم فلاش تانک مخزن آبی است که وظیفه شست و شوی مواد زائد کاسه توالت و تخلیه آن را بر عهده دارد. در مقابل سیفون را داریم. سیفون ها در واقع مقداری آب را در قسمت خروجی توالت نگه می دارند و از منتشر شدن گاز فاضلاب به داخل سرویس بهداشتی جلوگیری می کنند. یکی از دلایلی که باعث می شود تا بوی بد به داخل سرویس بهداشتی از داخل فاضلاب ورود نکند، همین سیفون ها هستند.

انواع تانکرهای تخلیه کدام اند؟

حالا که با تعریف و کاربرد این محصول آشنا شده اید و همچنین تفاوت آن را نیز فهمیده اید، اهمیت وجود آن در سرویش بهداشتی را نیز درک کرده اید. هنگام خرید این فلاش تانک ها باید یک سری موارد را رعایت کنیم تا علاوه بر اینکه به دکوراسیون داخلی آسیبی نرساند، بلکه از لحاظ تطبیق پذیری با تجهیزات دیگر درست عمل کند. در نتیجه انواع مختلفی از این تانکرهای تخلیه وجود دارند تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. یکی از این مدل های فلش های تانک روکار است که در ادامه به تعریف آن خواهیم پرداخت.

 • فلاش تانک روکار

این نوع روکار مدل هایی سنتی هستند که به عنوان یک مخزن آب بر روی زمین یا دیوار نصب می شوند. همچنین تمامی محصولات جانبی این مدل در سرویس بهداشتی واقع می شود. این مدل نیز خود نمونه های گوناگونی دارد. این مدل ها شامل:

 • روکار توالت زمینی: این نمونه مخصوص توالت های ایرانی می باشند.
 • روکار توالت فرنگی: از آنجایی که اسم این مدل فرنگی می باشد، برای استفاده در کنار توالت های فرنگی نیز می باشد.
 • فلاش تانک روکار آنتی باکتریال: این نمونه تانکرهای تخلیه دارای یک لایه محافظتی هستند که از ورود باکتری جلوگیری می کند.
 • فلاش تانک روکار دو زمانه: از این نمونه می توان در دو حالت استفاده نمود. در واقع می توانیم با توجه به حجم مواد زائد موجود در کاسه توالت، حجم آب استفاده شده را مشخص کنیم.

برخی از مزایای این تانکرهای تخلیه روکار شامل: نصب آسان، تعمیرات ساده تر و عیب یابی راحت تر اشاره کرد. همچنین از معایب این مدل فلاش تانک روکار می توان به صدای زیاد هنگام تخلیه، اشغال فضای بیشتر و تاثیر منفی در نمای داخل سرویس بهداشتی اشاره نمود.

فلاش تانک روکار و فلاش تانک توکار

جالب است بدانید که فلاش تانک روکار یکی از قدیمی ترین مدل های انواع فلاش تانک ها می باشد که در این نوع فلاش تانک ها آب ذخیره شده در مخزن آن ها با کشیدن طناب یا اهرم با شدت نسبتاً بالایی تخلیه می شوند. می‌دانید که فلاش تانک روکار قسمتی از سرویس بهداشتی را اشغال میکند و سر و صداهایی را هم ایجاد میکند که این سر و صدا ها هنگام تخلیه آب اتفاق می افتد. همانطور که گفته شد این مدل بسیار قدیمی می باشد پس نمی توان توقع ویژگی های بسیار زیاد و دیگری را از آن داشت اما در دسترس بودن تمام اجزای این فلاش تانک می تواند یکی از ویژگی های خوب این مدل فلاش تانک باشد و به دلیل همین در دسترس بودن تمام اجزا و تجهیزات آن هنگامی که این فلاش تانک با خرابی و مشکلی مواجه شود که نیازمند به تعمیراتی باشد بسیار راحت این کار اتفاق می‌افتد . برخی از مدل‌های این فلاش تانک ها به جای دسته اهرم دکمه ای را دارند که بر روی فلاش تانک قرار گرفته است. واضح است که این دکمه همان کار اهرم را انجام میدهد و با زدن و فشردن آن آب تخلیه می شود.

اکنون می خواهیم برخی از ویژگی های فلاش تانک های توکار را برای شما بازگو کنیم مخزن فلاش تانک توکار برخلاف مدل روکار درون دیوار قرار گرفته شده است و هیچ فضایی از سرویس بهداشتی را به هیچ عنوان اشغال نمی کند و فقط دکمه های این فلاش تانک بر روی دیوار قرار گرفته شده است و علاوه بر آن به دلیل این که محدودیتی در فضای این فلاش تانک وجود ندارد میتوان مخزن بزرگترین را نسبت به فلاش تانک روکار نصب کرد. قابل توجه است که این مدل از نظر بهداشت و همینطور کاربرد و اشغال نشدن فضا و همینطوری زیبایی نسبت به مدل روکار برتری هایی دارد اما مشکل این مدل دسترسی بسیار سخت به اجزا و تجهیزات آن جهت تعمیرات می باشد به طوری که اگر دچار مشکل و خرابی هایی شود به سختی می توان آن را تعمیر کرد زیرا درون دیوار قرار گرفته شده است و تعمیر کردن آن کار ساده ای نمی باشد. اما در فلاش تانک روکار به دلیل دسترسی بسیار راحت و دسترسی بسیار ساده به تمام وسیله ها و اجزای این فلاش تانک می توان به سرعت و به راحتی تمام مشکلات آن را برطرف کرد و آن را تعمیر کرد. پس این مدل فلاش تانک و فلاش تانک توکار تفاوت هایی را دارند که برخی از آنها عبارتند از محل قرار گیری آنها و همینطور جلوه و زیبایی آن ها و دسترسی ساده و سخت به فلاش تانک ها. علاوه‌بر فلاش تانک روکار در ادامه شما را با دو نوع دیگر فلاش تانک ها آشنا خواهیم کرد.

فلاش تانک ها یک مخزن خروجی دارند که به داخل کاسه توالت منتهی می‌شود در حین استفاده آبی که در داخل مخزن جمع شده است تخلیه می‌شود و به سرعت به داخل کاسه توالت سرویس بهداشتی ریخته می‌شود. فلاش تانک ها نقش بسیار مهمی را در هر سرویس بهداشتی ای ایفا می‌کنند که وجود آن ها را برای مواردی مانند میکروب کشی و از بین بردن باکتری های بیماری زا و مولکول های مختلف خطر ناک ضروری و واجب می باشد که در ادامه این مقاله شما را با ضرورت های وجود این فلاش تانک ها در سرویس های بهداشتی چه عمومی و چه خانگی آشنا خواهیم کرد و مواردی از مزایای وجود آن ها را در این مکان ها برای شما توضیح خواهیم داد.  برای استفاده از این اطلاعات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فلاش تانک روکار

دو مدل دیگر فلاش تانک

فلاش تانک اتوماتیک 

از لحاظ بهداشتی فلاش تانک اتوماتیک یکی از بهترین گزینه ها می باشد از آنجایی که این مدل از فلاش تانک ها به صورت کاملا اتوماتیک پس از خروج از سرویس بهداشتی یا باز شدن درب سرویس بهداشتی شروع به کار می کند و مخزن را تخلیه می کنند یکی از گزینه های عالی برای مکان های عمومی می باشند. تا بتوانند بهداشت این مکان ها را بهتر و بیشتر رعایت کنند. زیرا اغلب سرویسهای بهداشتی عمومی نیاز به این طور موارد و وسیله ها برای بهداشت بیشتر و تمیزی بیشتر را دارا می باشد زیرا خیلی بیشتر در معرض کثیفی و تجمع میکروب ها قرار دارد.

فلاش تانک ضد باکتری 

یکی دیگر از انواع فلاش تانک ها ، فلاش تانک ضد باکتری می باشد. که این نوع فلاش تانک با نام آنتی باکتریال نیز میان مردم شناخته می شود که این فلاش تانک یکی از بهترین نوع از انواع فلاش تانک ها می باشد. این فلاش تانک از نظر مکانیزم عملکرد تفاوتی با انواع دیگر آن مانند فلاش تانک روکار و فلاش تانک توکار و فلاش تانک اتوماتیک ندارد و تفاوت و بهتر بودن آن نسبت به بقیه انواع فلاش تانک ها در استفاده کردن از مواد ضد باکتری می‌باشد که محیط رشد باکتری و رشد آلودگی ها را از بین خواهد برد و از نظر بهداشتی بهترین نوع فلاش تانک ها می باشد.

مزایای فلاش تانک چه می باشد؟

همانطور که گفته شد فلاش تانک ها انواع مختلفی دارند که کاربردهای متفاوت و جداگانه‌ای از هم دارند و همینطور این ویژگی ها و خصوصیات منحصر به خود را دارا می باشند. فلاش تانک ها برای سرویس های بهداشتی خانگی و همینطور سرویس های بهداشتی عمومی بسیار ضروری می باشد زیرا در میکروب زدایی و کشتن ویروس ها و باکتری ها نقش بسزایی را ایفا می کنند و بسیار مهم می باشند به خصوص وجود آنها در سرویس های بهداشتی عمومی که افراد زیادی در آنجا رفت و آمد دارند و بسیار بیشتر در معرض آلودگی و تجمع باکتری های بیماری زا قرار دارند. از این‌ رو وجود فلاش تانک ها بسیار ضروری می باشد و در هر سرویس بهداشتی مشاهده می شود. در ادامه مقاله برخی از مزایای وجود فلاش تانک ها را توضیح خواهیم داد.

از مزایای فلاش تانک ها می توان به صرفه جویی در مصرف برخی موارد مانند مصرف آب و همینطور کاهش آلودگی اشاره کرد که این موارد سبب افزایش بهداشت در این محیط های سرویس های بهداشتی و اطراف آن ها می شود و به دنبال آن مزیت ها و ویژگی ها به کاهش بیماری نیز می توان اشاره کرد. و همینطور در کنار این فلاش تانک ها با کمک فلاش تانک های ضد باکتری شما می‌توانید محیط را از عوامل بیماری زا و خطرناک پاک کنید و باکتری های بیماری زا را از آن محیط دور کنید و از بین ببرید.

و همینطور از مزیت های فلاش تانک های توکار می توان به اشغال نکردن فضای زیاد از سرویس بهداشتی اشاره کرد و همینطور علاوه بر این می تواند حجم بیشتر و بزرگتر از آب را ذخیره کنند که در نهایت باید گفته شود که با استفاده از فلاش تانک اتوماتیک که عملکرد آن بدون هیچ دخالت دستی بوده است بهداشت این مکان ها به حداکثر خود می رسد. و از مزیت های فلاش تانک های روکار می‌توان به در دسترس بودن و دسترسی آسان به قطعات و تجهیزات آن فشار کرد که اگر مشکل خرابی برای آنها پیش بیاید به سرعت و بدون بروز هیچ مشکلی می توان آنها را تعمیر کرد و سپس پس دوباره از آنها استفاده کرد.

باید گفته شود که فلاش تانک یکی از ضروری ترین وسیله های اینطور مکان ها می باشد که برای استفاده از هر مدل سرویس بهداشتی چه ایرانی و چه فرنگی این وسیله مهم برای میکروب زدایی و تخلیه محل و همین طور کاهش مصرف آب و بالا بردن سطح بهداشت آن محیط و سرویس بهداشتی و از بین بردن باکتری های بیماری زا بهترین راه و ضروری می باشد.

معایب و مزایای فلاش تانک رو کار

در میان اسباب و وسیله های خانه معمولاً لوازم های سرویس های بهداشتی از دسته وسایل هایی می باشند که در معرض خراب شدن و از کار افتادگی میباشند که به تعمیراتی نیاز دارند استفاده پشت سر همه روزانه و تماس با آب و همینطور استفاده از مواد شوینده از مهمترین دلایلی می باشد که می تواند سبب شود این نوع وسایل به سرعت بیشتری از وسیله های دیگر خراب شود و نیازمند تعمیر و یا تعویض باشند. و در بعضی از موارد ممکن است که شما قصد تعویض منزل خود را داشته باشید و وقتی که به منزل جدید تان نقل مکان کردید قصد کنید که تمامی لوازم سرویس های بهداشتی را تعویض کنید و یا همین طور ممکن است شما قصد بازسازی و از نو ساختن منزل خود را داشته باشید که در این شرایط هم به احتمال زیاد تعویض لوازم سرویس بهداشتی خود را ترجیح می دهید از این رو به نقش مهم این وسیله ها پی خواهید برد. که یکی از مهمترین این وسیله ها فلاش تانک می باشد که نقش بسیار مهمی را در سرویس های بهداشتی ایفا می کند و وجود آن در هر سرویس بهداشتی بسیار ضروری و لازم میباشد.

برای تصمیم گیری درست برای اینکه شما بفهمید مناسبترین و بهترین انتخاب در فلاش تانک روکار چه می باشد ما سعی کرده ایم مزایا و معایب آن را به طور مختصر برای شما توضیح دهیم که این مزایا و معایب به شرح زیر می باشد :

مزایای فلاش تانک روکار

 • یکی از مزایای بسیار مهم این فلاش تانک نصب بسیار راحت و ساده آن می باشد زیرا نیازی نیست شما آن را درون دیوار قرار دهید و از بنایی و کندن دیوار خبری نمیباشد.
 • اگر فلاش تانک که شما به هر دلیلی خراب شد و یا نیازمند تعمیراتی بود شما می توانید به راحتی بدون نیاز به هیچ بنایی عیب آن را پیدا کنید و آن را به راحتی عیب یابی کنید تا بتوانید مشکل آن را حل کنید.
 • از دیگر مزایای فلاش تانک روکار می توان به تعمیرات بسیار ساده و راحت آن اشاره کرد زیرا به دلیل در دسترس بودن تمام تجهیزات آن تعمیر کردن و درست کردن آن بسیار ساده و راحت می باشد.

معایب فلاش تانک روکار 

جدا از تمام مزیت هایی که این فلاش تانک دارد دارای معایب و مشکلاتی نیز میباشد که آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

 • یکی از معایب این فلاش تانک ها اشغال کردن فضای زیادی از سرویس بهداشتی شما می باشد زیرا این فلاش تانک در دسترس قرار دارد و درون دیوار قرار نمی گیرد از این رو حجمی از آن مکان را به خود اختصاص خواهد داد.
 • به دلیل قرار نگرفتن در فضای بسته و در معرض دید بودن این فلاش تانک ها ممکن است تأثیر منفی در نمای داخلی سرویس بهداشتی را داشته باشند که از معایب آنها به حساب می آید.
 • از دیگر معایب این فلاش تانک ها می توان به صدای زیاد آن هنگام تخلیه آب اشاره کردی را در فضایی باز و در سرویس بهداشتی قرار دارد و صدای آن به راحتی به گوش خواهد رسید.

انواع فلاش تانک روکار

مانند بسیاری از محصولات و وسیله های دیگر فلاش تانک ها نیز دارای انواع و مدل های مختلفی می باشند که هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی های جداگانه ای میباشد که توسط شرکت های مختلف تولید می‌شود و به بازار عرضه می‌شود و به فروش میرسد. اما اگر بخواهیم فلاش تانک ها را جدا از شکل و مدل های مختلفی که دارا می باشند بررسی کنیم و دسته بندی کنیم آن ها به دو دسته اصلی و کلی تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از فلاش تانک های روکار و فلاش تانک های توکار. که هر کدام از آن ها دارای انواع و مدل های مختلفی می باشند که در ادامه شما را با انواع مدل های فلاش تانک های روکار آشنا خواهیم کرد و ویژگی های آن ها را به طور مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

فلاش تانک های روکار دسته ای از فلاش تانک ها می باشند که اغلب افراد با آنها آشنا می باشند بطور کلی و مختصر فلاش تانک های روکار مخازن آبی میباشند که تمامی وسیله ها و تجهیزات و اجزای آن ها در داخل فضای سرویس بهداشتی قرار گرفته میشود و بر روی دیوار نصب می شود و در داخل دیوار قرار گرفته نمی‌شوند و همینطور در مواردی ممکن است بر روی زمین قرار بگیرند که این فلاش تانک های روکار در مدل های مختلفی وجود دارند. این فلاش تانک ها از قدیمی ترین انواع فلاش تانک ها می باشند که مدل های مختلفی را به خود اختصاص داده‌اند که این مدل ها عبارتند از :

فلاش تانک روکار توالت زمینی 

این نوع فلاش تانک های روکار همان طور کرد اسم آن ها معلوم و مشخص است مخصوص توالت های زمینی می باشند که بر روی سطح زمین قرار گرفته می‌شوند.

فلاش تانک روکار توالت فرنگی 

همانطور که از اسم آن ها واضح و پیدا می باشد این نوع فلاش تانک برای استفاده از  توالت های فرنگی در نظر گرفته شده است. و برای انواع توالت فرنگی استفاده و به کار گرفته می شود.

فلاش تانک روکار آنتی باکتریال 

در هر دو فلاش تانک روکار که در قسمت های پیشین ذکر شد مدل آنتی باکتریال می تواند در آنها وجود داشته باشد این نوع فلاش تانک های روکار لایه های آنتی باکتریال را دارا می باشند که از آنها در برابر باکتری های بیماری زا و ویروس ها و نفوذ آنها محافظت و جلوگیری می شود استفاده می شود.

فلاش تانک روکار دو زمانه 

این نوع فلاش تانک ها روکار مجهز به قابلیت استفاده از آب در دو حجم مختلف و دو زمان می باشند به این صورت که میتوان با در نظر گرفتن نوع مواد زائد موجود در کاسه توالت و سرویس بهداشتی از نصف حجم آب  در مخزن و یا تمامی آن در یک بار تخلیه استفاده کرد.

بهترین فلاش تانک روکار

اگر قصد خرید بهترین فلاش تانک روکار را دارید در ابتدا باید به تمام ویژگی ها و مزیت های آن توجه کنید و با کمی گردش در سایتها و آشنا شدن با تمام ویژگی های بهترین فلاش تانک روکار آنها را بشناسید و قبل از خرید آن ها به تمامی این نکات و ویژگی ها توجه کنید و اگر ان محصول تمامی آن ویژگی ها را دارا بود آن را به عنوان بهترین فلاش تانک روکار خریداری کنید.

سخن پایانی

حالا با توجه به اینکه تعریف فلاش تانک و همچنین کاربرد آن ها متوجه شده اید، می تواند برای سرویس بهداشتی خود مدل مناسب را خریداری نمایید. همچنین تفاوت میان این تانکرهای تخلیه با سیفون برای شما مشخص شد تا دیگر اشتباهی در این موارد نداشته باشید. برای خرید انواع این مدل ها می توانید فلاش تانک روکار را در لیست خرید خود قرار دهید.

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
شروع چت
مشاوره رایگان و خرید