مقالات

مزایا و معایب سینک های جزیره

امروزه سینک جزیره مثل کابینت جزیره و گاز جزیره طرفدارهای خود را دارد. البته نقشه آشپزخانه باید بگونه ایی باشد که سینک و لگن جزیره در بهترین نقطه آشپزخانه قرار بگیرد. زیرا ما بیش تر تایم روز را با سینک جزیره سر و کار داریم. سینک جزیره باعث می شود که هنگام کار با سینک و همچنین شستن میوه و ظروف بتوانیم به راحتی و فضای باز کار انجام دهیم.همچنین به نقاط دیگر منزل تسلط کامل داشته باشیم.

از نظر صرفه جویی در فضای آشپزخانه نصب این سینک های جزیره بسیار بصرفه تر می باشد. البته برای نصب سینک ظرف شویی باید امکاناتی از قبیل لوله کشی آب و همچنین فاضلاب را از قبل انجام داده باشید. نصب سینک ظرف شویی در آشپزخانه بسیار مهم است و به زیبایی آشپزخانه کمک می کند.

معایب سینک جزیره

به عنوان یکی از معایب سینک جزیره می توان به این اشاره کرد که نمی توان آب چکان نصب کرد زیرا قرار گرفتن جزیره در وسط اشپزخانه جایی برای نصب آب چکان نخواهد گذاشت. به همین خاطر اگر وجود آب چکان برای شما مهم است باید از سینک جزیره چشم پوشی کنید.

سینک جزیره و صفحه ضد آب روی کابینت

وقتی از سینک جزیره استفاده می کنید باید صفحه روی کابینت از جنس ضد آب باشد. تا در زمان شستشوی ظروف و میوه و غیره دچار آسیب دیدگی نشود. یکی دیگر از قابلیت های این صفحه  این است که قابلیت ضدعفونی نیز دارد. باید به صورت مستمر با مواد ضدعفونی و شوینده ها آن را شستشو داد. این سینک با این مواد آسیبی نمی بیند.

سینک جزیره

اگر کانتر جزیره ضد آب یا قابلیت ضدعفونی نداشته باشد  بدیهی است در اثر شستشوی زیاد از بین می رود و باید آن را تعویض کرد. که این کار باعث هزینه زیاد تر می شود. یکی از گزینه هایی که برای صفحه روی کابینت جزیره از آن استفاده می شود سنگ است.

سنگی که برای روی کانتر پیشخوان استفاده می شود دو نوع می باشد. نوع طبیعی و نوع مصنوعی البته برای کانتر چه از سنگ طبیعی استفده شود چه از نوع مصنوعی بسبار زیباست. و همچنین در برابر آب و حرارت و گرما بسیار مقاوم می باشد.

اندازه و سایز سینک جزیره

تعداد سینک جزیره و همچنین سایز آن متفاوت است. اگر از ماشین ظرف شویی استفاده می کنید. بهتر است از سینک با سایز کوچک و یا تک لگنه استفاده کرد. چون با وجود ماشین ظرف شویی احتیاج کم تری به شستشوی ظروف وجود دارد. و اگر ماشین ظرف شویی ندارید می توانید از سینک دو لگنه با سایز بزرگتر استفاده کنید که برای شستشو راحت تر باشید.

به هر حال اندازه و سایز سینک به خود شما و آشپزخانه شما بستگی دارد. همچنین از فضای زیر سینک هم می توان استفاده های بهینه ایی کرد.

مزایا و معایب سینک ظرفشویی در آشپزخانه

این سینک جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد. تسلط به محیط و قسمت نشیمن  با این سینک ممکن می شود. سینک جزیره فضای خاصی برای شستشو فراهم می کند. سینک جزیره بسیار شیک و امروزی است و یک آشپزخانه مدرن و شیک را فراهم می کند. با وجود سینک جزیره از آب چکان نمی توان استفاده کرد و باید از آب چکان های رومیزی استفاده کرد.

 همچنین چون این قسمت همیشه در معرض دید قرار دارد همیشه باید تمیز نگهداشته شود و همیشه باید سینک از ظرف های نشسته خالی باشد چون وجود ظرف کثیف در سینک باعث جلوه بدی خواهد شد.

البته این موضوع به جای اینکه جزوه معایب تلقی شود می تواند جزو حسن آن به حساب آید. زیرا باعث می شود همیشه آشپزخانه تمیز و مرتب باشد.

برای داشتن این کابینت باید فضای زیادی برای نصب آن در اشپزخانه داشته باشیم. این کابینت باعث زیباتر شدن آشپزخانه و راحتی بیش تر می شود. به دلیل این زیبایی طرفداران زیادی دارد. بوسیله این کابینت می توانیم ازفضای اضافی آشپزخانه نیزاستفاده کنیم. حتی کابینت های پایین آن هم سهم زیادی در منظم شدن آشپزخانه دارد.

سینک جزیره

جزیره آشپزخانه کارکردهای متنوع و گوناگونی دارد. از نصب گاز تا سینک آن گرفته تا سایر موارد می تواند درون آن جای گیرد و جلوه ای ویژه به آن بدهد. سینک جزیره مثل گاز جزیره خیلی طرفدار دارد و حتی می توان گفت همه افراد به آن علاقه دارند. این محصول بسیار پر فروش است.

وقتی حرف بازسازی خانه شما زده می شود بعد از کابینت به فکر سینک می افتید. همه ی سینک ها جنس استیل دارند اما ممکن است باکیفیت نبوده و بزودی دارای خط و خش شوند. اما این سینک جنس بسیار خوبی دارد. این سینک به دلیل نمایان بودن، باید درست انتخاب و نصب شود. هنگام شستن ظرف می توانید با این سینک با اعضای خانواده نیز گفت و گو نمایید.

این سینک به سبک جدید ساخته شده است. این سینک را می توانید در اندازه های گوناگون متناسب با فضای خود تهیه نمایید.

تاریخچه سینک ها

مردم گذشته برای شستشوی ظروف و مواد خوراکی و وسایل خود روش های مختلفی را بکار می گرفتند. آن ها برای شستن از چاه ها یا رودخانه ها آب می آوردند و پس از جوشیدن آن ها، از آن استفاده می کرده اند. برای تمیز کردن آن از صابون هایی که خودشان می ساختند یا از شن استفاده می کردند. در انتهای قرن هجده سینک هایی از جنس سنگ با سوراخی برای تخلیه آب آلوده و جعبه های محافظ سینک ساخته شده است.

علاوه بر استفاده از سنگ ها، از فلزها نیز برای تولید انواع سینک ظرفشویی استفاده می شده است. این سینک های قدیمی ارتفاع بسیار کمی داشته اند. با پیشرفت علم و در قرن نوزده میلادی و پس از آن، جنس سینک های ظرفشویی و مدل آن ها تغییر کرد و سینک های متنوعی روی کار آمد. یکی از این سینک ها سینک چدنی بود که از چدن ساخته شده بود. همچنین روکشی لعابی داشت. اما مشکل زنگ زدن و خارج شدن آب داشت.

جمع بندی

در مطالب بالا درباره سینک جزیره و مزایا و معایب آن توضیح دادیم. همچنین درباره کاربردهای متنوع این سینک بحث شد. اگر شما نیز به ظاهر آشپزخانه و کیفیت کار خود اهمیت می دهید باید از این سینک ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *