مقالات

هود آشپزخانه بی صدا و روش های کم کردن صدای هود

هود یکی از مهمترین وسیله های آشپزخانه می باشد که کاربردهای بسیار زیادی را دارد با خرید هود آشپزخانه شما می توانید به مقدار بسیار زیادی هوای آشپزخانه را تمیز نگه دارید و همین طور بوهای مختلف غذا ها را از بین ببرید. وسایل آشپزخانه یکی از پرکاربرد ترین وسیله هایی می باشد که روزانه با آنها سروکار داریم و استفاده های بسیار زیادی را دارد.

کسانی که آشپزخانه های کوچکی دارند و فضای آشپزخانه آنها کوچک می باشد و فضای تهویه هوا را ندارند وجود هود در آن آشپزخانه بسیار ضروری می باشد و لازم است تا این وسیله در منزل وجود داشته باشد تا بوی غذاها و همین طور بوی سوختگی غذا ها را از بین ببرد. برای مثال هنگامی که شما باید غذاهای زیادی را بپزید مثلا هنگامی که مهمان دارید ، یک هود کم  سرو صدا یا بی صدا نیاز است تا بوی غذا های مختلف را از بین ببرد و همین طور آرامش شما و مهمان هایتان را با سرو صدایش بهم نریزد.

ممکن است اولین چیزی که با شنیدن اسم هود در آشپزخانه به ذهن ما بیاید سر و صدای آن باشد. اکثر مردم به دنبال کم صداترین هود در آشپزخانه می گردند تا از سر و صدای زیاد در خانه راحت بشوند و بتوانند به راحتی در هنگام نیاز هود خود را روشن کنند و از طریق صدای آن اذیت نشوند ممکن است مدلهای هود پر سر و صدا کمی ارزان تر باشد.

ولی اگر در طولانی مدت استفاده کنید قطعاً شما را اذیت می کند پس بهتر است هزینه بیشتری را بپردازید تا مجبور نباشید این سر و صداها را تحمل کنید ما در ادامه برخی از هود آشپزخانه بی صدا به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی هود آشپزخانه بی صدا

همان طور که در قسمت های پیشین گفته شد وجود یک هود بی سرو صدا در آشپزخانه بسیار مهم و ضروری می باشد. ما در ادامه برخی از هود آشپزخانه بی صدا و معروف و عالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

هود آشپزخانه بی صدا

هود افقی استیل البرز مدل اس آ ۲۰۲ بی

این هود شومینه ای استیل البرز با صدای کم دارای بازه تا ۴۵ دسی بل میباشد طول ۹۰ سانتی متری و فیلتر چند لایه آلومینیومی و موتور چهار دوره و قدرت مکش ۷۵۰ متر مکعب بر ساعت نیز از دیگر خصوصیات این خود افقی می باشد استیل به کار رفته در آن ضد زنگ می باشد و با طراحی بسیار زیبای آن در کنار قیمت مناسب و شیشه مشکی رنگ آن باعث شده این هود یکی از پرفروش ترین ها باشد.

هود کن مدل مارس

فیلم دل بود دارای بازه صدای ۵۸ تا ۶۸ دسی بل بوده است و صدای نسبتاً کم و رضایت بخش برخوردار می باشد ویژگی های دیگر این بود طول ۹۰ سانتی متری و فیلتر آلومینیوم چند لایه و صفحه کنترل کامل مسی و لامپ های اس ام دی و وجود موتور توربو با سه دوچرخه ساخت کشور ایتالیا و از همه مهمتر قدرت مکش ۷۰۰ متر مکعب در ساعت می باشد.

از ویژگی های ارزشمند و تکمیلی این بود می توانیم به قیمت مناسب آن و طراحی زیبا و ۲۴ ماه ضمانت نمایندگی اشاره کنیم.

هود زیر کابینتی اخوان مدل اچ ۷۲

این خود دارای صدایی نسبتاً پایین تا بازه ۵۶ دسی بل است از سایر ویژگی‌های این مدل هود میتوان به طول ۹۰ سانتی متری و فیلتری از جنس آلومینیوم و به صورت چند لایه و صفحه کنترل لمسی و لامپ اس ام دی و نوعی موتور توربو با چهار دور چرخش و در نهایت قدرت مکش ۷۰۰ مترمکعب بر ساعت اشاره کرد.

عواملی که ارزش این محصول را بیش از قبل ان بالا می برند شامل قیمت مناسب و به صرفه و بدنه ساخته شده از شیشه سکوریت مشکی رنگ با طراحی بسیار زیبا و ۱۸ ماه گارانتی اخوان سرویس می باشد.

هود زیر کابینتی اخوان مدل اچ ۶۴_ تی بی

هود آشپزخانه مدل H64-TB مدل از هود زیر کابینتی اخوان دارای صدای بسیار کم تا بازه ۵۴ دسی بل است از سایر ویژگی‌های این بود بهره مندی از ابعاد ویژه به صورت ۷۰ سانتی متر طول و فیلتری ازجنس آلومینیوم چند لایه و صفحه کنترل کاملا لمسی و لامپ اس ام دی و نوعی موتور با چهار دور چرخش و قدرت مکش ای معادل ۵۶۰ متر مکعب بر ساعت می باشد.

هود آشپزخانه بی صدا

هود کن مدل اطلس مشکی سایز ۹۰

این هود شومینه ای کن دارای نوعی بازه صدای متناسب بین ۵۸ تا ۶۳ دسی بل می باشد از ویژگی ها و امکانات این نوع خود پرطرفدار میتوان به طول ۹۰ سانتی متری آن و فیلتر چند لایه آلومینیومی و لامپ اس ام دی صفحه کنترل کننده لمسی و موتور توربو چهار دور ساخت ایتالیا و قدرت مکش ۷۰۰ مترمکعب در ساعت اشاره کرد.

قیمت مناسب و بدنه شیشه ای و طراحی بسیار زیبا و شیک و ۲۴ ماه ضمانت پس از فروش کن از ویژگی های تکمیل کننده این هود مخفی و بی صدا می باشد.

روش های کم کردن صدای هود

۱_ یکی از راه های کم کردن صدای هود شستن یا تعویض به موقع فیلتر های هود می باشد. زیرا به مرور زمان رسوب و انباشته شدن گرد و غبار روی فیلترهای هود کارایی آن را بسیار پایین می آورد و صدا ایجاد می کند فیلترهای آلومینیومی قابل شستشو هستند ولی فیلتر های خاذنی باید تعویض شوند.

۲_ حداقل یک بار در روز باید هود را روشن کنید زیرا وقتی فیلتر یا هواکش های هود دچار رطوبت شوند پره های هوا کش  صدای بیشتری را به وجود می آورند.

۳_ از دیگر راه هایی که برای کم کردن صدای هود وجود دارد تعویض فن یا تعمیر آن به دست یک تعمیرکار ماهر می باشد زیرا دفرمه شدن و شکستن و گیر کردن جسم خارجی در فن یا پروانه همگی باعث افزایش صدای هود میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *