مقالات

آنچه باید درباره ابعاد فر توکار قبل از خرید بدانید

ما نیازمند فر توکار با چه ابعادی هستیم ؟

ظرفیت های فر توکار با عرض اندازه گیری نمی‌شود بلکه بر اساس لیتر می باشد. به این ترتیب اگر به دنبال خرید فر تو کار برای منزل خود می باشید بهتر است که علاوه بر برند و قیمت فر تو کار ظرفیت و ابعاد فر توکار  را دوباره مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید . یک فر معمولی بین ۶۰ تا ۱۱۰ لیتر ظرفیت دارد که شما تنها می‌توانید چیز ها را در یک درجه حرارت بپزید و این مقدار برای پذیرایی از یک خانواده و مهمانی کافی می باشد.

فرهای توکار دوتایی ظرفیت را افزایش می دهد و شما می توانید انتظار ظرفیتی بین ۹۰ تا ۱۲۰ لیتر را داشته باشید. اگر شما دارای خانواده پرجمعیت ای هستید و در بیشتر مواقع می‌خواهید همزمان دو چیز را در دماهای مختلف به تجدید و آماده کنید پس یک اجاق دو نفره برای نیازهای شما می تواند مناسب باشد .

اندازه گیری و محل قرارگیری فر توکار در آشپزخانه

همان طور که قبل از خرید سینک ظرفشویی و لباس شویی ،  ماشین ظرف شویی فر و ماکروفر به مکان قرارگیری و ابعاد آن دقت ویژه‌ای می کنید قبل از خرید فر توکار هم باید مکانی را که برای فر توکار در نظر گرفته‌اید وابعاد فر توکار را به دقت و به درستی اندازه گیری کنید.

فر توکار ای که به عنوان فر قدیمی برای خود خریداری می کنید ممکن است از فری که قبلاً داشتید دارای سایز کوچکتر و یا سایز بزرگتری باشد فر توکار در مورد نظر شما ممکن اسب بزرگتر فضای خالی آن قسمت از کابینت شما باشد به این ترتیب بهتر از اقدامات اولیه را برای بزرگ شدن فضا انجام دهید تا بتوانید کالای جدید را بدون مشکل در جای اصلی خود قرار دهیم.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ابعاد فر توکار با هم متفاوت هستند البته این تفاوت معمولاً به عرض آن ها مربوط می شود و به طول آن ها ربطی ندارد و متوجه می‌شوید که عرض آنها حدود ۵۵ الی ۶۵ سانتی متر یا ۸۵ الی نود و پنج سانتی متر می باشد ۶۰ سانتی متر و ۹۰ سانتی متر عرض استاندارد فضای ساخته شده می باشند .

فرهای توکار با عرض بالا و زیاد ظرفیت بیشتری را دارا می باشند بنابراین قبل از هر انتخابی که می‌خواهید بکنید در مورد نیازهای اندازه فر توکار خود و اینکه آیا به فر توکار ای با ظرفیت بالا نیاز دارید یا نه به درستی فکر کنید و اگر میخواهید چیزهایی که می پزید دارای مقدار زیادی باشد فر توکار بزرگتری را خریداری کنید که ابعاد آن بزرگتر و بالاتر باشد.

ابعاد فر توکار

ابعاد کابینت فر توکار

لازم به ذکر است گفته شود ممکن است ابعاد فر توکار بر اساس برند سازنده کاملاً متفاوت باشد و با دیگر برندها فرق داشته باشد ما در این قسمت ابعاد کابینت فر توکار اخوان را به عنوان مثال برای شما توضیح خواهیم داد‌ . معمولاً کابینت ساز ها از قبل اندازه استاندارد برای قرار دادن فر تو کار را می داند و بر اساس این اندازه هایی که در اختیار دارند و می دانند بر اساس آنها برش های لازم را بر روی کابینت ها به وجود می آورند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتماً به کابینت کار خود بگویید که چه نوع فر توکار با چه برندی را می خواهید تهیه کنید تا او طبق اندازه های آن فر بر روی کابینت شما برش ایجاد کند تا فضای اضافه ای به وجود نیاید و همین طور فضا کم نباشد.

فر توکار دارای طول ۵۹ سانتی ‌متر و عرض ۵۷ و نیم سانتی متر می باشد که عمر آن نیز ۵۴ سانتی متر است ابعاد داخلی فر توکار ۵۴ الی ۵۶ سانتی متر می باشد . کابینت ساز ها برش لازم را کمی با این ابعاد متفاوت می‌دانند تا فر توکار به راحتی در جای مناسب خود قرار بگیرد و فضا برای آنها کم نیاید.

بهتر است در ابتدا ابعاد کابینت فر توکار خود را به درستی در نظر داشته باشید و متناسب با ابعاد آن سایز مناسب محصول خود را بخرید اما به طور کلی فر توکار دو قسمتی نیاز به فضایی به عرض ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر خواهد داشت طول آن نیز باید حداقل ۵۳ سانتی متر یا بیشتر در نظر گرفته شود در حالیکه فرهای توکار تکی به فضایی با ارتفاع ۶۰ سانتی متر نياز دارند . عمق مورد نیاز آن حداقل ۵۰ سانتی متر خواهد بود.

ابعاد فر توکار

سایز درست فر توکار را انتخاب کنید

  • ظرفیت فرهای توکار شناخته شده می تواند از ۵۱ تا ۷۶ لیتر متغیر باشد.
  • ظرفیت متوسط یک فر تک معمولا ۶۰ لیتر می باشد.
  • ظرفیت متوسط برای فرهای دابل ۶۲ برای فر اصلی و ۳۵ لیتر برای فر کوچک تر می باشد.

طراحی ، ابعاد فر توکار و نحوه قرار گرفتن طبقات یک فر روی میزان غذایی که داخل آن درست می کنید تاثیر گذار می باشد تولیدکنندگان معمولاً حجم کلی داخل فر را به عنوان راهنمای ظرفیت فر بیان می‌کند اما از آنجایی که غذا به صورت مکعب های بزرگ در داخل فر قرار نمی گیرد این مورد خیلی مفید نمی باشد توجه داشته باشید که ظرفیت خالص صفر نشان دهنده ظرفیت واقعی فر خواهد بود این امکان وجود دارد که ۱۰ با ابعاد بزرگتر دارای فضای کمتری نسبت به یک فرد با ابعاد کوچکتر باشد.

ظرفیت مورد استفاده یک فر توکار می تواند ۲۷ لیتر کمتر از ظرفیت شناخته شده آن فر باشد حجم واقعی استفاده شده از یک متر اندازه گیری شده است و فضای سه سانتی متری بالای فر و فضای زیر آخرین طبقه فر در این اندازه گیری به چشم می آید و از آن چشم پوشی شده است اگر غذا را در این فضاها قرار دهید از گردش صحیح و درست هوای داغ جلوگیری می کنید و بر نتایج پخت و پز تاثیر خواهد گذاشت به هیچ عنوان این کار را نکنید و از انجام این کار به شدت پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *