دسته‌بندی نشده

دلیل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای

امروز در این باره صحبت می کنیم که دلیل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای چیست؟ لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

گاز صفحه ای

امروزه با توجه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری مدرن شدن تمامی وسیله ها گازهای صفحه ای بسیار در میان مردم محبوب شده‌اند و بسیاری از خانواده ها اجاق گاز های قدیمی خود را کنار گذاشته و اجاق گاز صفحه ای را خریداری می کنند ‌. گازهای صفحه ای به دلیل داشتن ظاهری زیبا تر و مدرن تر می تواند فضای آشپزخانه را بسیار زیبا تر و شیک تر بکند و همین طور گازهای صفحه ای به دلیل گرفتن فضایی بسیار تند تر و نصب راحت تر توانسته از افراد زیادی را به سمت خود جذب کند.

و علاوه بر آن گازهای صفحه ای به دلیل نداشتن محدودیت در نصب می تواند در انواع طراحی های آشپزخانه استفاده شود و هم چنین به راحتی قابل جا به جا شدن میباشد.

ویژگی گاز صفحه ای

و هم چنین در طراحی این گازهای صفحه ای از رنگ های متفاوت بوده و جنس بدنه شیشه سکوریت و استیل استفاده شده است که ظرافت و زیبایی خاصی را به همراه دارد. یکی دیگر از نکات مثبت گازهای صفحه ای تمیز شدن بسیار راحت شیشه و صفحه آن می باشد و شما می توانید تنها با کشیدن یک دستمال مرطوب بر روی سطح شیشه و صفحه گاز آن را به راحتی تمیز کنید.

گازهای صفحه ای مثل اجاق گاز های دیگر دارای محدودیت جا و مکانی می باشد و روی صفحه کابینت نصب می شود و شما می توانید زیر گاز را کابینت بزنید و وسیله هایی که مربوط به اجاق گاز است و به آن نیاز دارید را داخل آن کابینت قرار دهید و همینطور گازهای صفحه دارای تعداد شعله های متفاوتی می باشند و شما می توانید طبق نیاز خود آنها را انتخاب کنید.

دلیل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای

برخی از افراد در هنگام خرید گاز صفحه ای درباره شکستن شیشه صفحه گاز مشکلاتی دارند اما باید گفته شود که این گاز ها شیشه های بسیار مقاوم در برابر حرارت و ضربه را دارا می باشند اما ما در ادامه برخی از مواردی که سبب شکستن شیشه های آنها می شود را به شما توضیح خواهیم داد.

چرا شیشه گاز صفحه ای دچار شکستگی میشود

لازم به ذکر است گفته شود شیشه گاز به ندرت می شکند اما اگر در زمان خرید گاز از گاز هایی که دو برند شناخته شده و بهتری دارند خریداری کنید احتمال این اتفاق بسیار کمتر خواهد شد و کاهش پیدا خواهد کرد شکستن شیشه گاز می تواند حتی در زمان هایی که  گاز خاموش هست و حتی از آن استفاده نمی کردید اتفاق بیفتد .

از دیگر دلایلی که سبب شکسته شدن شیشه گاز می شود می توان به ضربه های محکمی که به گاز خورده می‌شود اشاره کرد ممکن است قبل از این اتفاق که شیشه بشکند ضربه محکمی به گاز خورده باشد و شیشه دچار ترک های بسیار ریزی شده باشد که قابل دیدن نباشد که با سرد و گرم شدن هوای داخل آشپزخانه شیشه یک دفعه بشکند.

دلیل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای

۱_ سرشعله هر قسمت از گاز برای سایز مخصوص خودش طراحی شده است که در صورت گذاشتن ظرف بزرگتر احتمال شکسته شدن شیشه گاز به دلیل برگشتن حرارت به سطح شیشه بالاتر می رود پس بهتر است که بر روی هر شعله قابلمه سایز مخصوص خودش را قرار دهید.

۲_ از دیگر دلایل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای می توان به درست نبودن برش جای اجاق گاز صفحه ای توسط کابینت کار و در آوردن الگوی برش گاز خیلی بزرگتر از حد مجاز اشاره کرد پس توصیه می شود که هنگام نصب گاز بسیار به جای آن و اندازه برش کابینت توجه داشته باشید.

۳_ از دیگر دلایل شکسته شدن شیشه گاز این است که شیشه های گاز چون در کوره حرارت دیده اند به صورت فشرده و نسبت به تغییر سایز سطحی در تغییر دما حساسیت دارند پس فشار وزن در یک قسمت از گاز و تغییر دمای سریع بر اثر ریختن مایعات باعث تغییر سایز سطح شیشه در حد کمتر از میلیمتر برای شیشه غیر قابل تحمل می باشد و از سویی دیگر چون این شیشه ها از ترکیبات پلاستیکی برای کاهش خطر بریدگی استفاده کرده‌اند.

دلیل شکسته شدن شیشه گاز صفحه ای

این ترک کوچک بلافاصله پودر میشود و کل شیشه را می شکند البته باید گفت خواهد که احتمال افتادن این اتفاق بسیار پایین می باشد.

۴_ لازم به ذکر است که گفته شود استاندارد های در نظر گرفته شده برای تحمل این وضعیت نیز تعیین کننده خواهد بود.

۵_ همان طور که در قسمت های پیشین گفته شد در هنگام خرید اجاق گاز صفحه‌ای حتماً به برند آن توجه کنید زیرا در شکسته شدن شیشه و صفحه گاز بسیار تاثیر گذار می باشد هر چه برندی که انتخاب میکنید بهتر باشد  شیشه گاز هم مشکلی برای پیش نخواهد آمد و دچار شکستگی نخواهد شد و همین طور قیمت گاز هم در این مورد بی تاثیر نمی باشد و شما می توانید با هزینه بیشتر گاز بهتری را خریداری کنید و سالم ماندن آن  مطمئن باشید.

۶_ اگر شما نیاز دارید که از قابلمه و ظرف بزرگ تری استفاده کنید که از سایز شله گاز شما بیشتر می باشد به شما توصیه می‌شود برای این که شیشه گاز شما نشکند از چدنی کمکی استفاده کنید تا فاصله ظرف از شیشه بیشتر شود و حرارت به صورت یکنواخت زیر ظرف پخش شود و به روی شیشه باز نگردد.

مهم ترین نکته ای که باعث شکستن شیشه گاز شما می‌شود کیفیت خود شیشه گاز می باشد اگر هنگام خرید گاز های با کیفیت خرید کنید احتمال شکستن گاز شما خیلی پایین میباشد پس اگر گاز باکیفیتی خرید کردید نگران شکستن شیشه آن نباشید.

همان طور که گفته شد بسیار مهم است که از برند معتبر و معروفی گاز خود را تهیه کنید زیرا برندهای متفرقه ممکن است گاز هایی را با کیفیت بسیار پایین به شما تحویل دهند که شیشه و صفحه آنها مقاومت زیادی نداشته باشد و با کوچکترین موارد دچار شکستگی شود و از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *