دسته‌بندی نشده

نحوه نصب فرتوکار چگونه است؟

 امروز در این مقاله با بیان نحوه نصب فرتوکار در خدمت شما عزیزان هستیم لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. در زمان پیشرفت صنعت تولید فر و اجاق گاز، استفاده از فرهای ساده کمتر شده و جای خود را به فرهای توکار دادند. گازهای صفحه ای هرچند که زیبایی خاص خود را دارند ولی متاسفانه عدم فر در آنها میتواند مشکل نسبتا عمده ای به حساب آید.

به همین دلیل اکثر افرادی که در آشپزخانه خود گاز صفحه ای دارند، به همراه آن و به صورت جداگانه فر توکاری خریده و در آشپزخانه قرار می دهند. فر توکار وسیله ای برقی و گازیسیت و میتواند با عملکرد خوب خود در زمینه پخت غذا باعث راحتی در کارهای خانه شما شود.

ویژگی های فر تو کار

در این فرها فن برای یکنواخت تر کردن حرارت در تمام محفظه های فر استفاده شده و درآنها غذا با دمایی یکسان در نقاط مختلف پخته می شود. به طور معمول فرهای توکار ویژگی خاصی دارند که میتوانند خود را تمیز کنند و چربی های غذا را از دیوارهای فر تمیز کرده ودر کف آن جمع کنند تا بتوان به راحتی آن را تمیز کرد.

بهتر است در هنگام نصب فرتوکار از بدنه عایق حرارت استفاده کنیم، زیرا در هنگام کار کردن این مدل فرها بدنه آنها نیز گرم شده و ممکن است این گرما در صورت عدم عایق بندی به وسایل دیگر آسیب برساند.

نحوه نصب فرتوکار

اندازه و ابعاد استاندارد فرهای توکار جهت نصب

در رابطه با اندازه و ابعاد فر توکار میتوان گفت که میتواند دارای مقادیری استاندارد باشد زیرا کسانیکه کابینت ساز هستند و قصد دارند فضای مورد نیاز برای این فر را تعبیه کنند، اندازه آن را به صورت استاندارد گذاشته تا دچارمشکل نشود.

بر اساس برند تولید کننده ابعاد فر ممکن است متفاوت باشد. به طور معمول فر دارای طول حدودا ۶۰ سانتی متر و عرض ۵۸ سانتی متر می باشد. کابینت ساز ها برش لازم را کمی متفاوت تر از این ابعاد در نظر می گیرند تا فر توکار به راحتی بتواند در محل مناسب خود قرار گیرد.

بهترین محل نصب برای فر توکار

محل نصب فرتوکار با توجه به ابعاد آشپزخانه و نوع کابینت و چیدمان وسایل انتخاب می شود. به همین دلیل هیچ مکانی را نمیتوان در آشپزخانه یافت که بتوان گفت به طور مطمئن بهترین مکان برای نصب فر توکار می باشد. ولی به طور کلی چند مورد از مکان های مناسب برای نصب فر توکار را در ادامه بررسی خواهیم کرد که عبارتند از:

  • برروی کابینت های بلند: یکی از مواردی که باعث می شود محل نصب فرتوکار مشخص گردد نوع کابینت می باشد. باید توجه داشت که اگر آشپزخانه دارای کابینت های بلندیست، فر توکار را جایی از کابینت نصب خواهید کرد که تقریبا هم ارتفاع با کابینت های زمینی باشد. به طوریکه اگر غذا داغ وپخته شد در هنگام خارج کردن آن کمترین فاصله را با کابینت و یا زمین داشته باشد. ولی علاوه بر مزیت قرارگیری فر توکار در سطح پایین نمیتوان معایب آن را نادیده گرفت که عبارت است از: در هرزمان باید نگران کنجکاوی های کودک خود و باز وبسته کردن درب فر خود باشید.
  • نصب فر توکار در جزیره: به طور اصولی میتوان درون جزیره نیز فر توکار قرار داد. برای کسانیکه می پسندند که وسایل آشپزخانه خود را جلوی چشم نگذارند بهترین گزینه می تواند قرار دادن فر توکار در جزیره باشد.

نحوه نصب فرتوکار

  • نصب فر توکار زیر گاز صفحه ای: بهترین محل ها برای نصب فر توکار، در زیر گاز صفحه ای می باشد. به طوریکه در این صورت دو وسیله اصلی پخت وپز یعنی گاز و فر در یک قسمت آشپزخانه قرار می گیرد.
  • نصب فرتوکار درون کابینت: این محل نصب برای کسانیکه می خواهند فر توکارشان دیده نشود و نظم کابینت های آشپزخانه بهم نخورد مناسب می باشد. تنها ایراد این محل را میتوان اینگونه گفت که در هنگام پخت وپز غذا تهویه به خوبی انجام نشود.

نکات مهم در هنگام نصب فرتوکار

 نصب فرتوکار هم مانند مابقی وسایل آشپزخانه نکاتی دارد که بهتر است در هنگام نصب به آنها توجه کنیم. برای استفاده از فر،   آشپزخانه بهتر است دارای تهویه وهود مناسبی باشد. برای عملکرد بهتر فرمطلوب است که محیط آشپزخانه خشک باشد زیرا فضای مرطوب ممکن است به فر آسیب برساند. باید توجه داشت در هنگام نصب فر توکار تنظیمات لازم را انجام داد و بهتر است فرها به سبب هدر نرفتن هوای گرم، دارای عایق بندی مناسبی باشند.

ولتاژ مورد نیاز برای اغلب فرها تقریبا ۱۶ آمپراست. به همین دلیل برای تنظیمات ولتاژ فر توکار خود مطلوب است که از توصیه های یک برقکار وتجربیات اوکمک بگیرید. در رابطه با نحوه نصب فر میتوان گفت بهتر است در مکان های صاف وهموار نصب شود و به طور مداوم جابه جا نشود. هنگامیکه  فر را از بسته‌ بندی خارج کردید، قبل از نصب و راه اندازی پوشش‌های محافظتی را از دور آن خارج کنید. از مقاوم بودن اتصالات برقی و گاز و آن اطمینان حاصل کرده و به طور کلی آن ها را بررسی و در صورت نیاز عایق بندی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *